Napjainkban a fiatalokat egyre inkább érintik az életkorral összefüggő betegségek. A környezetszennyezést, a rossz étkezési szokásokat, a stresszt, a fáradtságot, a dohányzást, az ivást és a mozgásszegény életmódot gyakran emlegetik a szervezet egyensúlyából kibillentő negatív tényezőkként, amelyek anyagcserezavarokhoz és a szervezet általános elsavasodásához vezetnek.
A szabad gyökök egy molekula részei, amelyekből hiányzik egy elektron. Az emberi szervezetben természetes módon, állandó életfolyamatok során keletkeznek. Szükségesek, hogy megvédjék a szervezetet a baktériumoktól és vírusoktól, és elpusztítsák a megváltozott sejteket. A baj akkor kezdődik, amikor túl sok a szabad gyök. A hiányzó elektronok beszerzéséhez a szabad gyökök folyamatosan megtámadják az egészséges sejteket, ezzel megzavarják az egyes sejtek, szervek normális működését, és különféle betegségeket okoznak.
Bár az egészségtelen életmód következményei leginkább idősebb korban érződnek, egészségünket már fiatalkorunk óta befolyásolják a negatív tényezők - alultápláltság, mozgáshiány, káros szokások, stressz és sok más. Minél hamarabb ráébredünk, hogy a szervezetnek nemcsak a betegségeket kell kezelnie, hanem a megelőzésre is szüksége van, annál kevesebb problémánk lesz.